Рішення про карантинні послаблення приймається комісіями з надзвичайних ситуацій в кожному окремому регіоні
Вже дуже скоро на українців чекає чергова хвиля послаблень, втім, це не означає, що епідемія коронавірусу в світі закінчилась. Епідеміологи наголошують, попри суттєве пом’якшення карантину, необхідно дотримуватися правил безпеки для контролю над епідеміологічною ситуацією:
-
Обов’язково проводити термометрію співробітників та відвідувачів;
-
Дотримуватися соціальної дистанції;
-
Масковий режим. Клієнтам без маски не може заходити у приміщення, або це відповідальність надавача послуг (він повинен забезпечити клієнта маскою).
Влада на місцях має контролювати дотримання умов карантину, та, в разі порушень. зможе обмежити роботу об’єктів з переліку.
З будь-яких питань звертайтесь до Запорізької обласної гарячої лінії, яка працює цілодобово за номером: 0-800-503-508.
В Україні є області з вищим рівнем захворюваності на коронавірус, ніж в інших регіонах. Тому не можна послаблювати карантин скрізь однаково.
Саме тому запроваджено адаптивний карантин – це заходи, що вводяться в областях з високою кількістю хворих на COVID-19, та можуть відрізнятися від заходів у решті областей (можуть бути більш жорсткими). Рішення приймається комісіями з надзвичайних ситуацій в кожному окремому регіоні.
У Запорізькій області останнє засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС відбулось 18 травня. На ньому було прийнято ряд послаблень, що запроваджені саме у Запорізькій області.
Зокрема, дозволено: пересуватися групами до 8 осіб; відкрити роботу суб'єктів господарювання; діяльність з надання послуг громадського харчування на відкритих літніх майданчиках тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю