Великобілозерська районна державна адміністрація

БРИФІНГ З ПИТАНЬ ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ГРОМАДЯН ВЕЛИКОБІЛОЗЕРСЬКОГО РАЙОНУ В ЧЕРВНІ-ЛИПНІ 2020 РОКУ

Дата: 17.06.2020 15:19
Кількість переглядів: 666

Фото без опису

З метою забезпечення якісного виконання Указу Президента України від 16.01.2020 року №13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» 17 червня 2020 року Енгергодарським об’єднаним міським військовим комісаріатом спільно з представниками Великобілозерської райдержадміністрації та під керівництвом голови районної призовної комісії було проведено брифінг з питань призову громадян України на строкову військову службу у червні-липні 2020 року.

На брифінгу було висвітлено ряд питань щодо проведення чергового призову на строкову військову службу у червні-липні 2020 року.

Указом Президента України призовний вік для українців в 2020 році встановили на рівні 18-27 років.

Призову підлягають призовники вікової категорії 18-27 років, які визнані придатними до військової служби за результатами медичної комісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.

Згідно статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти та 12 місяців – для призовників з академічним ступенем магістра.

У випадку оголошення воєнного стану або мобілізації, строковики не підлягають звільненню у запас і продовжують служити до прийняття рішення про демобілізацію.

Призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, важка хвороба призовника, смерть близького родича. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Статтями 17 і 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачено вичерпний перелік призовників, які можуть отримати відстрочку, це:

- призовники, у яких є дитина віком до трьох років;

- чоловікам, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;

- студенти денних відділень українських ВНЗ (бюджет і контракт);

- при вступі і навчанні в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі;

- громадяни, у яких є непрацездатні батьки (одинока мати/батько);

- призовникам, які працюють і є єдиними годувальниками в сім’ї - (родині);

- опікуни та піклувальники (за умови відсутності працездатних -родичів);

- священнослужителі, поліцейські, деякі педагогам і лікарі (на повній ставці);

- призовники, які визнані медкомісією тимчасово непридатними до військової служби;

- при навчанні на військовій кафедрі (до закінчення і присвоєння звання офіцера запасу).

Повне звільнення від служби в армії можуть отримати призовники:

- визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

- досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);

- які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;

- виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;

- яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;

- засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;

- чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмін покарання за неявку у військкомат застосовують штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення;

- штраф 170-255 гривень — за повторне порушення

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 Кримінального кодексу України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. В більшості випадків покарання за ст. 335 КК є умовним (але судимість буде).

Присутнім також роз’яснено особливості проведення заходів призову у червні-липні 2020 року з урахуванням обмежень, введених в України у зв’язку із пандемією COVID-19 та необхідності дотримання карантинних заходів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора