В Україні осінній призов до лав Збройних сил України стартує 1 жовтня і триватиме до 31 грудня
До призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 27 років, у яких немає будь-яких підстав для відстрочки (отримання освіти, стан здоров'я тощо). Громадяни у віці 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням.
Згідно статті 23 ЗУ «Про військовий обов'язок и військову службу», термін служби в армії становить:
18 місяців - для призовників, які не мають вищої освіти;
12 місяців - для призовників з академічним ступенем магістра.
У разі оголошення воєнного стану або мобілізації,строковики не підлягають звільненню у запас і продовжують служити до прийняття рішення про демобілізацію.
Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов'язок и військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати призовники:
визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах:
виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.
Які штрафи за уникнення військової служби?
В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу - адміністративна і кримінальна. В якості адміністративного покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: