У неділю, 18 жовтня, відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми
День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку сотні тисяч людей потрапляють до рук торговців як у себе вдома, так і за кордоном. Всі країни світу, будь то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми.
За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Лише із січня по червень 2020 року МОМ в Україні ідентифікували понад 800 постраждалих від торгівлі людьми та надало їм допомогу. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.
Як відомо, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада ухвалила закон «Про протидію торгівлі людьми». У 2011 році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального кодексу передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Тож покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є важливим завданням держави. А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.
Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.
Тож, як вберегтися від торгівлі людьми:
-
в жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам;
-
якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад;
-
перед тим, як підписувати будь-які угоди, проконсультуйтесь у юриста;
-
при працевлаштуванні за кордоном, маєте оформити робочу візу, а не туристичну;
-
заздалегідь дізнайтеся та збережіть контакти найближчих до місця Вашого працевлаштування дипломатичних установ держави Україна, для того, щоб у разі необхідності звернутися по допомогу.
Кожен постраждалий має право на допомогу.
Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Або для пошуку контактної інформації про суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Запорізькій області, пропонуємо скористатись інформацією щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми, за посиланням https://dszn-zoda.gov.ua/content/контактні-данні-субєктів-що-здійснюють-заходи-у-сфері-протидії-торгівлі-людьми